Pumptrack Rotava

TRAIL SYSTEM MTB v roce 2022

Shrnutí roku 2022 - aneb co se nám povedlo

Pumptrack Plzeň

První větší dokončenou stavbou roku 2022 byl pumptrack v Plzni, v blízkosti Boleveckého rybníka. K tomuto pumtracku se dvěma okruhy o délce 188 a  47 m (celkem 12 zatáček, 38 vln a 2 skoky) jsme ve spolupráci s městem Plzeň (s městskou částí 1) přichystali i otevírací akci, ze které je i přiložené video.

Pumptrack Rotava

Když už jsme měli v Plzni hotovo, přesunuli jsme se téměř až k německým hranicím, kde vznikl jeden z největších pumtracků v České republice, také s asfaltovým povrchem. Tento pumptrack je doplněn o U rampu a mobiliář, tak aby si zde všichni našli to své. Vždyť, posuďte sami.

Pumptrack Rotava

Pumptack Litomyšl

Další dokončenou stavbou byl pumtrack v Litomyšli. Tento má rozlohu cca 28 x 35 m a je tvořen celkem 216 m dráhy (11 klopenek, 35 vln). Finální úpravy a pokládka asfaltové krycí vrstvy proběhla v říjnu a pumptrack je tedy od té doby k dispozici veřejnosti.

Pumptrack Ořechov

Na ploše téměř 700 m2 v obci Ořechov v blízkosti Uherského Hradiště se nachází 103 m dlouhý pumptrack. Pokládka finálních vrstev zde proběhla až v listopadu a drobné dokončovací práce až v letošním roce, nicméně jakmile počasí dovolí, můžete na pumptrack vyrazit.

Pumptrack Doksy

Následně jsme se přesunuli opět do Čech, tentokrát kousek od Prahy a vytvořili jsme ve městě Doksy pumptrack se dvěma okruhy, 12 klopenkami, 34 vlnami a dvěma skoky. Podobně jako u Ořechova, i tento pumptrack je možné využívat až po dokončení na jaře 2023.

Pumptrack Luhačovice

Jedním z posledních počinů sezóny 2022 byl pumptrack v Luhačovicích, který jsme řešili od prvotní studie, přes projektovou a inženýrskou část až po finální realizaci. U tohoto pumptracku investor zatím neplánuje finální úpravu v podobě asfaltového povrchu, tedy sloužit bude převážně bikerům. Ti se zde mohou vyřádit na jak na klasických vlnách a klopenkách, tak na skákací lince. Majitel zde také připravuje lezeckou stěnu a zázemí s občerstvením, takže i tento pumptrack jistě stojí za navštívení.

V průběhu roku 2022 jsme stihli i několik menších, doplňkových a tréninkových pumptracků. Můžete na ně narazit ve Zděchově, Dobříši či v Kroměříži u Hrubého rybníku.

Koncem roku už mnoho času a podmínek příznivých k realizaci nebylo a také proto jsme všechny síly napnuli směrem k Mostům u Jablunkova, kde vzniká nové trailové centrum. Na výběr zde bude od lehčích singletracků až po náročnější sjezdy – ale to už bude záležitost roku 2023.

No a aby výčet našich činností roku 2022 byl kompletní, můžeme zmínit projekční práce a inženýring (Luhačovice, Dobříš, Sněžné a další), klasické stavební práce a také práce speciálního zakládání (jak v okolí sídla společnosti – v Bystřici pod Hostýnem, tak v Olomoucí, Vsetíně či na Hostýně) a stavební dozory na pozemních stavbách i stavbách pumtracků, které jsme přímo nerealizovali.

V roce 2022 se nám povedlo spoustu pěkné práce a věříme, že si její výsledky také užijete. Letos budeme v podobném duchu pokračovat.

                                                                                                                                     TRAIL SYSTEM MTB